6 důvodů proč si vybrat kovový plot k rodinnému domu

Jistě moc dobře znáte rčení: „Můj dům, můj hrad“. A k hradu již od nepaměti vždy patřilo pořádné opevnění. V současné době lze za tento bezpečnostní prvek považovat oplocení domu, stavební parcely či zahrádky. Vždyť ve své podstatě jde o jakousi zhmotnělou snahu člověka vymezit své teritorium a soukromí. Plot rovněž vytváří první dojem před vstupem na pozemek a vypovídá mnohé o svém majiteli. Rozhodně není jen tak nějakým ohraničením. Proto se jedná o důležitou součást bydlení, ať už z pohledu bezpečnosti, tak estetické stránky.

Plot je výrazným architektonickým prvkem. Měl by respektovat charakter domu i jeho okolí, čemuž by měla odpovídat barva, tvar a také materiál. Dnes lze zhotovit oplocení z nejrůznějších materiálů, z nichž má každý své pro i proti. Sázkou na jistotu a kvalitu s dlouhou životností představují kovové ploty Premium, které jsou i v současné době stále velmi v módě. Řekněme si tedy, proč zvolit právě tyto?

1. Elegantní a moderní design

Mnozí z vás si možná při představě kovového plotu vybaví hojně zdobené řešení s „kudrlinkami“. Trend je však takový, že moderní stavby i současná doba inklinuje spíše k minimalistickému, jednoduchému stylu.  A takové toto oplocení může být! V kurzu jsou rovné linie doplněné o elegantní prvky. Kovový plot tedy působí velmi moderně. I z pohledu času je lepší volit takové provedení, které bude jednoduše nadčasové a spíše neutrální. Variant konstrukčních typů, tvarů plotových dílců, špiček a prvků zdobení je tolik, že lze vybrat takové provedení, které dokonale podtrhne krásu vašeho domu, případně jiného objektu nebo nemovitosti.

6 důvodů proč si vybrat kovový plot k rodinnému domu

2. Životnost plotu

Jedině kovový plot se vyznačuje životností, která se měří v desítkách let. Kovový, žárově zinkovaný plot, vám vydrží celý život. Počáteční pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale z pohledu životnosti se jedná o nejlepší investici.

3. Téměř bezúdržbové řešení

Bezúdržbový kovový plot je garantovaný zvolenými výrobními postupy a špičkovou povrchovou antikorozní ochranou a odolností. Nemusíte jej neustále natírat, třeba jako u plotu dřevěného. Sem tak jej stačí třeba omýt, pokud se vám bude zdát špinavý, ale není potřeba jej jakkoliv ošetřovat. Komplexní ochrana povrchu v kombinaci žárového zinkování s podkladní epoxidovou vrstvou a vrchní polyesterovou práškovou barvou zaručuje bezúdržbové řešení.

4. Robustnost a pevná konstrukce

Kov je natolik specifický materiál, že jen máloco se vyrovná pevností a houževnatostí. Plotová pole jsou vyrobena z plných, za tepla válcovaných profilů, což zaručuje naprosto odolnou a bytelnou konstrukci.

6 důvodů proč si vybrat kovový plot k rodinnému domu

5. Dokonalá ochrana domu

Toto provedení poslouží jako perfektní ochrana vašeho majetku a funguje jako funkční bariéra. Jestliže chcete bezpečnost ještě více posílit, lze zvolit design s ostrými hroty. Tyto koncovky tyčí případným vetřelcům ztíží přelézání.

6. Ucelený systém s jednoduchou montáží

Kovové ploty nabízí ucelený systém pro oplocení rodinných domků, obytných zástaveb, městských, administrativních a historických areálů. Montáž za pomoci odborné firmy je velmi jednoduchá. Používají se k ní speciální závěsy, jež se jednoduše šroubují do zděných pilířů, případně do ocelových sloupků.

Kované ploty byly, jsou a budou prestižní variantou oplocení. Na rozdíl od jiných druhů nabízí v jednom provedení pevnost, bezúdržbovost, dlouhou životnost i atraktivní vzhled. Vsaďte i vy na tuto luxusní a vděčnou realizaci.