Auto na operativní leasing: má to své výhody. Jaké?

Operativní leasing představuje službu dlouhodobého pronájmu automobilu, která je v zahraničí zcela běžná a hojně využívána. V našich končinách lze tento způsob využívání nového vozu stále považovat za novinku. Přesto, že u nás tuto nabídku nabízí řada leasingových společností již pár let, stále mnoho lidí netuší, v čem by právě operativní leasing mohl být výhodnějším řešením. Často si jej pletou s klasickým leasingem. Pořídit si auto na splátky je ale něco jiného.

Jak operativní leasing funguje?

V rámci klasického leasingu splácíš měsíčně stanovenou částku, a jakmile splatíš celý obnos, automobil přechází do tvého vlastnictví. Bývá rovněž navázán na určitou akontaci. Operativní leasing se liší. Jedná se o nový trend a dá se přirovnat k dlouhodobému pronájmu s nižšími náklady na provoz.

 

V praxi to vypadá tak, že vlastníkem je a zůstává leasingová společnost. Hradí veškeré náklady s užíváním vozidla, jako je povinné ručení, havarijní pojištění, dálniční známku, servisní a další poplatky. Výjimku tvoří palivo k provozu vozidla, které si platí uživatel auta. Pokud bys měl o tuto formu pronájmu zájem, měsíčně bys platil určitý obnos, využíval automobil k jakýmkoliv účelům po dobu uzavření smlouvy a vlastně se o nic dalšího nestaral.

Další výhody operativního leasingu?

Plusy operativního leasingu jsme již nastínili. Zabýval by ses pouze běžným provozem a tím pádem ti odpadají povinnosti s vyřizováním pojistek či servisem vozidla, jako je výměna oleje, pneumatik apod. Auta na leasing, jež jsou poskytována v rámci této formy, jsou zcela nová, takže u nich lze předpokládat menší riziko závad, navíc by měla být daleko bezpečnější, než staré modely.

Obnovit svůj vozový park můžeš kdykoliv v průběhu platné smlouvy.

Délka pronájmu se uzavírá zpravidla na dobu 2 let, s tím, že automobil lze kdykoliv vrátit a vzít si novější model. Zkrátka můžeš jezdit neustále v novém voze. A kdo by to nechtěl?

Pro koho je operativní leasing výhodný?

Operativní leasing nemusí vyhovovat všem, je třeba zvážit individuální požadavky a představy. Nicméně obecně si jej zamilují především ti, co jsou časově vytížení a nemají ani chuť řešit veškeré nezbytnosti spojené s vlastnictvím automobilu. S oblibou tuto službu využívají hlavně podnikatelé. Mohou si totiž dát měsíční splátky do nákladů a díky této službě jezdí neustále v novém, reprezentativním, luxusním a bezpečném voze.

Dalo by se říci, že operativní leasing představuje nový životní styl úspěšných lidí. Bezstarostný, výhodný a flexibilní.

Pakliže tě dlouhodobá půjčka na auto láka, není nad to se informovat na stránkách www.driveto.cz, kde najdeš jak více užitečných informací, tak skutečně velmi širokou nabídku vozů k pronajmutí.