Barevné ponožky a oblek? Jde to dohromady!

Možná, že často, či snad dokonce každý den nosíte oblek, ale doposud jste se nezabývali detaily, jako jsou ponožky. A je to škoda, protože mohou umocnit celkový dojem z jinak pečlivě vyladěného outfitu. Pokud máte rádi barvy a netradiční módní kreace, jistě vás potěší, že kombinace obleku a pestrobarevných ponožek je vítaným prvkem, který neodsuzují ani ti nejpřísnější kritici.

Chcete-li na své okolí zapůsobit tak, jako nikdy předtím a posunout úroveň vlastní elegance, nepřestávejte číst. V kdysi konzervativním prostředí kanceláří je nyní pořádně veselo, tedy alespoň z hlediska oblékání.

Pro sebevědomého muže představují barevné ponožky skvělou příležitost, jak se odlišit od davu. V prvé řadě byste se však měli seznámit se základními ponožkovými styly. Aby byl efekt pozitivní, musíte vše dobře sladit.

Ponožky pro muže se obecně rozlišují do tří základních kategorií, a to na jednobarevné, vzorované a ty s kosočtvercovým vzorem. Dodržíte-li následující jednoduchá pravidla, nemůžete nic pokazit.

Zvolíte-li ponožky s jednou výraznou barvou, nekombinujte je se zbytkem outfitu. Naopak se snažte o dosažení kontrastu, případně sladění s jiným výrazným doplňkem (kravata, motýlek, kapesníček…). Není od věci, když se inspirujete aktuálními sezónními barvami či vzory.

Kosočtvercový vzor by se neměl kombinovat s botami. Ideální jsou nevšední a hravé barevné kombinace – například oranžové, limetkově zelené a růžové.

Ponožky se vzorem v podobě proužků, kruhů, teček, vroubků či jiných tvarů jsou ze všech tří kategorií nejpopulárnější. Platí podobná pravidla jako pro předchozí kategorie – nekombinujte ponožky s outfitem, ale naopak se snažte o odklon od zavedených zvyklostí. Buďte kreativní a nebojte se sáhnout po vzoru, který šokuje.

Pravidla platí jak pro pánské, tak i pro dámské ponožky, neboť i ženy mohou do stereotypního prostředí korporací vnést trochu hravosti. A nezapomeňte na dva důležitá pravidla: 1.) nikdy neukazujte kůži nad ponožkami a za 2.) vždy zvolte co možná nejvýraznější vzor.