Československý vlčák – věrný a aktivní přítel člověka

Máš kladný vztah ke psům a uvažuješ, že si nějakého pořídíš? Ke správnému chlapovi patří pořádný pes a tím je rozhodně československý vlčák. Jestliže chceš aktivního, sportovně založeného, nenáročného a věrného psa, tak je toto plemeno jako stvořené právě pro tebe.

Československý vlčák je rasa, která byla vyšlechtěna tady u nás v České republice. Jeho původ sahá někdy do roku 1955, kdy došlo ke spojení německého ovčáka s karpatským vlkem. Vlčí kořeny se v tomto psovi rozhodně nezapřou, o to je československý vlčák vzácnější a tajuplný. Je to pracovní pes a je vhodný pro někoho, kdo se mu bude věnovat.

Jeho povaha je velice zvláštní. Jsou v celku odtažití vůči cizím lidem, milují vodu a ideálně nějaké louže či bahýnka. Když se v něm vyčvachtají, o vlkovi jíž není pochyb ani pouhým pohledem. Je to temperamentní pes, potřebuje pohyb, aktivní způsob života, takže procházky v lese apod. Na druhou stranu je tento pes opravdu věrný a oddaný svému pánovi. I takto velké plemeno umí projevit svou lásku.

Československý vlčák téměř vůbec neštěká, spíše vydává zvuky připomínající vytí. V dospívání velice rád kouše a to i svého pána. Nikterak však, že by chtěl ublížit, ale prostě si tak hraje. Tudíž jej musíte zkrotit. To je u tohoto plenema celkem problematické. Je třeba jej v období růstu vychovat a naučit jej různých povelům. Je chytrý a bystrý, takže se velice rychle učí, ale výchovu potřebuje každopádně, jinak by totiž zvlčel. Zvykne si i na děti, je k nim v podstatě lhostejný. Vždy totiž záleží na páníčkovi, jak se bude chovat v dospělosti.

Jestli miluješ velké psy typu ovčák, československý vlčák ti bude skvělým společníkem a kamarádem. Navíc oceníš jeho velice atraktivní vzhled a vlčí původ, který neunikne žádnému pohledu okolních lidí. Připrav se na to, že se tě každý bude ptát, co že je to za psa apod. Určitě sklidíš ne jednu chválu.