Dokonalý look na ples! I vy na něm můžete díky správnému obleku zazářit

Plesová sezóna je v plném proudu a my si tak můžeme dlouhé zimní období zpříjemnit formou akcí elegantního rázu. Chystáte se svou partnerkou alespoň na jeden ples, nebo jich hodláte navštívit více? Tak či onak se musíte náležitě připravit, ať se na této události nedopustíte faux pas. A protože je to momentálně aktuální téma, nenecháme vás na holičkách. Dnes vám nastíníme, jak můžete díky správnému obleku na plese zazářit.

Pokud se řadíte mezi muže, jež by rádi mezi ostatními vynikli, vhodné odění je základ úspěchu. Ve společenském životě hraje význam oblečení o to podstatnější roli. Jak se tedy na ples připravit?

Jaký zvolit oblek?

Na večerní akci slavnostního charakteru si nemůžete vzít jen tak jakýkoliv společenský oděv. V rámci etikety byste měli zvolit oblek tmavého odstínu, jako jsou tmavě šedá, antracitová, černá a podobně. Povolen je matný i lesklý vzhled, přičemž lesklé provedení vám dodá na výrazu. Světlé barvy nejsou na takové akce vůbec vhodné. Obleky ve světlých tónech je možné nosit během dne do 18. hodiny a v letním období.

Pokud se budete pohybovat ve vyšší společnosti či chcete vypadat opravdu elegantně, zvolte oblek trojdílný – tedy sako, kalhoty a vestu v barvě obleku. A pozor! Jestliže je na pozvánce uvedeno „Dress code: Black Tie“, na klasický oblek zapomeňte. Je nezbytné zvolit černý smoking, lakýrky a smokingovou košili. Outfit doplňte o černého motýlka, smokingový pás a nezapomeňte na manžetové knoflíčky.

Čím dále přivést celkový dojem k dokonalosti?

Kromě obleku je potřeba oděv doplnit o košili. S ní je to jednodušší. Nic nezkazíte košilí v bílé barvě, ke které se hodí motýlek či kravata v jakémkoliv odstínu. Takto snadno zkombinujete oblečení se svou partnerkou, což je v současné době velmi žádoucí a vítané. Když pár k sobě barevně ladí, je to vždy okouzlující.

Je-li ples neformální, lze obléci košili v podstatě v jakémkoliv tónu a provedení. Trendům vévodí tmavší odstíny či jemné proužky. Pamatujte, že čím čistější a tmavší barvu vyberete, tím to budete mít jednodušší při výběru kravaty nebo motýlka. Tyto doplňky by neměly opticky splynout s košilí a důležitá je celková sladěnost.

Nezapomeňte na společenskou obuv, jež by měla být v každém případě vždy čistá. Celkový dojem lze podtrhnout dalšími doplňky, jako jsou kapesníček do klopy, manžetové knoflíčky, opasek, hodinky apod. K dokonalé vizáži na ples už stačí jen jediné! Pořídit oblek a ostatní detaily.