Jak v létě pít alkohol? Zásady, které vám zpříjemní grilování i posezení na zahrádce

Také máte s rostoucí teplotou stále větší chuť sednout si na zahrádku své oblíbené restaurace a dát si něco pěkně studeného – nejlépe pak pivo, vinný střik nebo nějaký jiný alkoholický koktejl? Poradíme, jak hasit v létě chuť i žízeň a nepopít se!

I když by člověk měl v létě více pít než v chladném období roku, podstatné je, co pije. Alkoholické nápoje jsou oblíbenou volbou, ale málokdo pamatuje na to, že alkohol organismus odvodňuje a tudíž se do celkového pitného režimu počítat nedá.

Navíc i malé množství alkoholu může být v horku dost zrádné.

Alkohol v létě má mnohem rychlejší účinky

Sklenka whisky vás v létě může opít mnohem rychleji než obvykle. Čím to je? Alkohol v horku působí více močopudně, tudíž se ztráta tekutin a minerálů z ledvin rychle zvyšuje, což je ovšem v horku zvláště nevýhodné. Nedostatek vody v těle vede k tomu, že se alkohol rychleji dostane k mozkovým buňkám a stav těžké opilosti na sebe nenechá dlouho čekat.

Pakliže nechcete přijít o svůj zdravotní panáček slivovice, dbejte na dostatečný příjem čisté vody, dostatek odpočinku a pestré stravy.

Dehydratování, ponocování a horko v kombinaci se zvýšenou potřebou alkoholu vede ke kolapsu organismu, který může končit v nemocnici.

Zásady pití alkoholu v létě

– Pozor na míchané alkoholické drinky, které díky obsahu kysličníku uhličitého urychlují vstřebávání nápoje a vy ho tak rychleji ‘’cítíte v hlavě’’.

– Sladká chuť pocit žízně jenom zvyšuje, tudíž se vyhněte kombinování alkoholu s kolou, která ve sklenici vydá 5 kostek cukru. Nejdříve budete plni energie, ale ta zhruba po hodině klesne a vy začnete být agresivní, nervozní a opilí.

– V létě zkuste pít lehčí alkohol například v podobě alkoholizovaných moštů od prodejce PanAlfred.cz

– Pokud nedokážete vábení alkoholu odolat, pijte raději k večeru nebo ve stínu.

– Nezapomínejte každý drink prokládat sklenicí čisté vody a pravidelně jíst.