Jaké doplňky se hodí k obleku?

Při výběrů doplňků k obleku nebo smokingu se řiďte jednoduchým pravidlem. Vybírejte střízlivý a jednoduchý design, který nenaruší eleganci. Příliš pestré nebo robustní doplňky mohou působit efektně, ale k obleku se to nehodí a je to až nepatřičné.

Když se zamyslíte, tak zjistíte, že oblek nebo smoking se v průběhu let změnil pouze minimálně. I z toho důvodu je třeba zachovat jistý vzhled a volit střídmé a klasické doplňky.

Které pánské doplňky se k obleku (ne)hodí?

Čeká vás slavnostnější událost, ples, formální akce? Oblek je jasnou volbou, ale čím ho doplnit?

1 – kopie

Hodinky jsou samozřejmostí, ovšem i zde platí jistá pravidla. Vyhněte se těm, které jsou digitální a také hodinkám, jenž tak trochu působí, jako nástěnné hodiny do dětského pokoje, už přece víte, kdy je šestka!

Pánský motýlek by měl být barevně i střihově slazený se zbytkem outfitu. Nejste-li žádný ‘’modeman’’ a s kombinováním jste na začátečnické úrovni, vsaďte na jednodušší vzhled i motiv. Stejné je to i v případě kravaty, vázanky nebo kanýrky.

U obleku pro méně formálnější události se držte toho, že barevné tóny doplňků by měly spolu ladit. Což znamená, že manžetové knoflíčky, kravatová spona a hodinky by měly být v jednom kovovém odstínu.

Hodinky však nejsou jediným šperkem, který si můžete vzít. Běžně vás zdobí pánský kožený náramek? Od něj v případě slavnostních akcí upusťte a volte například náušnice. Inspiraci si můžete vzít na červeném koberci, kde herci, sportovci i zpěváci nosí k obleku náušnice velice často.

Při výběru doplňků pamatujte na jedno, neberte si nic, v čem se necítíte skutečně dobře. Doma, kde na vás nikdo nekouká se cítíte s pánskými šperky sebevědomě, ale na očích druhých to může být jiné.

Nejste-li si vybraným doplňkem skutečně jistí, neberte si ho!