Jeseníky pro turisty i lyžaře

Patříte k milovníkům pěší turistiky a rádi objevujete nová místa? Pokud jste ještě neměli možnost prozkoumat Jeseníky, pak nadešel nejvyšší čas.

Za návštěvu zde bezesporu stojí horská osada Rejvíz, která si svou ojedinělostí zasloužila zařazení mezi vesnické památkové zóny. Najdete zde soubor lidové architektury z počátku 18. století. Rejvíz je nejvýše položenou obcí ve Slezsku a zároveň i stejné jméno nese přírodní rezervace, která se zde nachází na ploše bezmála 400 ha. Toto území je největším rašeliništěm na Moravě i ve Slezsku. Rejvízské rašeliniště je staré 6-7000 let a ne náhodou se v Jeseníkách nacházejí také lázně, kde si můžete dopřát právě rašelinové zábaly.

V okolí Rejvízu můžete navštívit také například Velké mechové jezírko, Rešovské vodopády nebo zříceninu hradu Kobrštejn nebo další turisty vyhledávanou lokalitu – Červenohorské sedlo. To je jistě známé zejména milovníkům zimních sportů, protože patří mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě. Na své si zde přijdou i milovníci běžkaření.

Pokud se do Jeseníků a speciálně na Rejvíz vypravíte, pak si určitě předem objednejte levné ubytování Jeseníky, protože na jeden den se vám sem nevyplatí jet. Budete akorát rychle přebíhat z jedné zajímavosti ke druhé a ve výsledku vlastně z výletu nebudete mít vůbec nic. Tato lokalita si zaslouží, abyste zde strávili třeba nějaký prodloužený víkend.

Najít ubytování Jeseníky pro vás nebude problém, pokud se podíváte na stránky ubytovani.kamsi.cz/jeseniky/. Zde si z bohaté nabídky vyberete ubytování dle vašich preferencí. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Jeseníků, pak na vás čeká několik dnů v okouzlující přírodě, kde si budete moct užívat nádherné výhledy do krajiny, která se pomalu začíná halit do podzimního hávu. Jeseníky si zamilujete a rádi se sem budete vracet.