Kvůli počítačovému viru můžete přijít o své připojení

V současné době se šíří mezi internetovým světem vir v podobě podvodného serveru. Americký Federální úřad pro vyšetřování, nebo-li FBI plánuje příští týden tento server zablokovat. Počítače, které se tímto virem nakazily, se pak nebudou moci připojit k internetu. Podle předpokladů jsou nejvíce ohrožení Američané a právě my Evropané. O celosvětovou počítačovou síť tak může přijít až 350 tisíc. uživatelů.

A co vlastně jde?

Hackery vytvořili vir, tzv. Virus DNSChanger, který má jediný cíl – přesměrovat nakažené počítače na podvodné DNS servery. Tyto servery mají schopnost přeložit webové adresy na IP adresy. Tímto se hackerům umožní přístup ke všem vašim pohybům na internetu. Mohou tedy zjistit velice snadno vaše přístupové údaje na mail, na bankovní účet apod.

Dále je virus schopen přesměrovat vaše připojení na nějakou podvodnou webovou stránku. V případě, že zadáte webovou adresu např. www.yahoo.com, můžete se ocitnou zcela na jiné webové stránce, která však vypadá naprosto stejně. Na první pohled nic nepoznáte. Tento web však obsahuje mnohem více reklamy, za níž hackeři inkasují peníze.

Jste v ohrožení?

Jestliže máte instalován antivirový program, Virus DNSCharger by měl odhalit jakýkoli z nich. Máte však pochyby, zda nebyl títmo virem nakažen právě váš počítač? Můžete si to velice snadno ověřit. Klikněte na stránku: dns-ok.us. Když se vám web zobrazí zeleně, respektivě jeho pozadí, vše je v pořádku a vy se nemusíte ničeho obávat. Červené pozadí pak znamená, že je s největší pravděpodobností nakažen právě váš počítač.

FBI vir DNSCharger odhalila a hodlá přístí týden zasáhnout. To by však v případě, že máte počítač nakažen, znamenalo ztrátu počítačových připojení. Doufejme, že to však nepostihne právě tebe!

Zdroj: www.novinky.cz