Mohou problémy s erekcí zapříčinit rozpad vztahu?

Intimita mezi partnery je jednou z nejdůležitějších součástí zdravého vztahu. Ale může být i dobrým důvodem k rozchodu, když to neklape v posteli?

Sex není jen odrazem lásky mezi mužem a ženou. Vytváří mezi nimi spojení – jak fyzické, tak i psychické. Sexuolog MUDr. Václav Urbánek, CSc. říká, že „Bez zdravého sexu se partneři mohou začít cítit odděleně a jako by se navzájem vzdalovali. Dalším podstatným důvodem, proč je nutné sexuální problémy ve vztahu řešit, je, že sex je nejen důležitý pro vztah, ale i zdravý pro naše tělo a psychickou pohodu. Zdravé, a navíc příjemné věci bychom si přece neměli odpírat!“

Mluvte „o tom“

Partneři, zejména muži, mají sklon před problémy v posteli zavírat oči. Sex je pro ně citlivé téma, a když ve své oblíbené disciplíně nesplňují své někdy až přehnané požadavky, uzavřou se do sebe. Pak problém narůstá a začíná zasahovat partnerku i celý vztah. Většinou je příčinou rozpadu vztahu nedostatek komunikace. To vnáší do postele napětí a celkové nepohodlí a zpočátku nepatrné nesrovnalosti přerostou v úplné odcizení. Když si s partnerem dokážete o všem otevřeně promluvit, máte téměř vyhráno.

Najděte společné řešení

Na problémy v sexu dnes existuje obrovské množství řešení. Některá jsou užitečná více, jiná méně. Ale za zkoušku to stojí, nemyslíte? Rozhodně byste se pro začátek měli pokusit trošku okořenit svůj sexuální život, udělat ho víc „sexy“. Zkuste se inspirovat například knihou Kámasútra, zkuste nové polohy, hrajte si a bavte se. Už jen uvolněná atmosféra v posteli umí udělat zázraky.

Pokud by váš muž byl i motivovaný, ale stále se nedokázal dostatečně postavit do pozoru, zkuste sáhnout po doplňcích stravy ke zvýšení sexuální aktivity. Nejsou pouze jedinou možností modré pilulky. Na trhu dnes najdete přírodní léčiva na podporu potence u mužů s obsahem extraktů pouze z bylinek jako je Kotvičník zemní a kořen z rostliny Maca. Tyto přírodní podpůrné látky nastartují chuť na sex, pozitivně zapůsobí na tělo i mysl a přirozenou cestou a zlepší výkon i sebevědomí. Celkově aktivní životní styl, hodně pohybu a pestrá strava napomáhá přirozenému chodu organismu, a tedy i kvalitě intimního života.

Pokud vám to s partnerem klape všude kromě postele, není důvod se pak už o váš vztah obávat.

Zdroj článku a fotografií: www.zerex.cz