Nepodceňujte kvalitu lubrikačních gelů

Téma lubrikačních gelů je často podceňované. Lidé si koupí první, na který narazí ve své oblíbené drogerii nebo supermarketu. To je však velká chyba, která může vést i k nepříjemným intimním potížím. Přestože jsou všechny lubrikační gely přísně kontrolovány, aby neobsahovaly skutečně škodlivé látky, jejich kvalita se může odrážet i na kvalitě vaší pokožky – a sexuálního uspokojení.

Velké množství gelů, ať už volíte z těch na vodní či silikonové bázi, obsahují nejen ingredience živočišného původu. Setkáte se v nich také s parabeny, ropnými deriváty či různými barvivy – která mají na pokožku většinou ten nejvíce zničující vliv.

Dalším faktorem, který může být důležitý pro eticky smýšlející lidi, je výroba lubrikačních gelů, která není zdaleka vždy úplně v pořádku.

V dnešní době je však možné vybírat z etických i ekologických gelů.

Při výběru koukejte na složení

Internetový obchod Sexshopik.cz nabízí kromě tradičních erotických hraček a lubrikantů také veganské lubrikační gely či dokonce gely a masážní oleje z certifikovaných organických surovin.

Mezi takové se řadí například gel na vodní bázi Intimate Earth či silikonový lubrikant That’s.

Přírodní lubrikační gel na vodní bázi Sliquid Organics 125 ml

Pro vegany je ideální volbou pjur MED Vegan. Nejenže má příkladné složení, ale také je velmi kladně hodnocen jak po stránce výdrže, tak i celkové kvality.

Gel na vodní nebo silikonové bázi?

Pokud vybíráte podle kvality, možná vás napadá otázka, zda je rozdíl mezi gelem na vodní a silikonové bázi.

Po ekologické stránce mohou být oba druhy gelů jak velmi špatné, tak opravdu kvalitní. V rámci silikonových gelů je na špičce značka pjur, která vkládá do svých gelů skutečně velkou péči – jedná se také o jednu z mála společností, která výrobu nepřesouvá do zahraničí, ale všechny její výrobky pocházejí z německé továrny.

Ve funkci už však trochu rozdíl je.

Většina gelů na silikonové bázi se nedoporučuje používat s erotickými pomůckami (výjimkou je opět pjur), ale za to déle vydrží a na pokožce zanechávají velmi příjemný pocit. Silikonové gely se hodí především na experimentování například s análním sexem či dalšími méně tradičními technikami.

Gely na vodní bázi pak můžete bezpečně používat s jakoukoliv erotickou pomůckou.