Plaťte jako správný chlap. Jak na výběr vhodné pánské peněženky?

Jedním z mála módních doplňků, jež nosíme my muži neustále u sebe, se řadí peněženka. Možná se ani nepozastavujeme nad tím, že bychom si na jejím výběru měli nechat záležet. Vždyť si jen představ, kolikrát za den ji vytáhneš z kapsy kalhot, bundy či saka. Její vzhled by ti tudíž neměl být vůbec lhostejný. Dalo by se říct, že právě peněženka je tak trochu i obrazem tebe samotného. Může o tobě mnohé prozradit. Takže pozor!

Jestli se teď díváš na aktuální podobu té své a uznal jsi, že už je v salátovém vydání, pak bys mohl ocenit pár našich rad týkající se nákupu vhodné peněženky pro správného chlapa. Vybírat lze ze stovek druhů, což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu o to složitější rozhodování, jaká bude ta nej. Od toho jsme tady a doufám, že tě nasměrujeme přesně tam, kam potřebuješ.

Funkčnost a odolnost především

Zásadní roli při výběru peněženky hraje funkčnost a trvanlivost. V tomto směru prostě musí vynikat. Zejména proto, že často nosíme tento doplněk po kapsách. Hlavně v zadní kapse u kalhot, což může být kámen úrazu. Chce to kvalitní zpracování, které zajistí dlouhou životnost, proto si všímej, jak a z čeho je peněženka vyrobena. Dále dej přednost výrobkům s co nejvhodnějším uspořádáním a množstvím přihrádek. Toto kritérium je individuální. Přeber si doklady, vizitky, věrnostní a platební karty a vyřaď ty, které již nepoužíváš. Tím ušetříš prostor. Připočítej bankovky a mince. To vše se ti musí do peněženky vejít, aniž bys měl u kalhot nebo v bundě příliš velkou bouli. Ze všech těchto pohledů je skvělou volbou nějaký značkový model. Vysokou kvalitu a životnost nabízí rovněž peněženka kožená.

Design je velice důležitý

Jak už bylo řečeno v úvodu, peněženka hraje v rámci pánských módních doplňků, významnou roli. A doba, kdy byly k dostání fádní, tuctové a designově nezajímavé modely, je dávno pryč. Ty si můžeš dopřát víc! V současnosti si lze koupit zajímavé kousky, díky kterým budeš působit jako správný gentleman. Jednoduše tě bude reprezentovat na všech tvých cestách. V rámci výběru vhodného modelu ještě předem zvaž, jakému tvaru dáš přednost. Není však vyloučeno, že by sis nemohl pořídit variant více, které bys střídal podle dané události. Proč si je nedopřát?

U řady mužů jsou oblíbené tzv. dolarovky. Taková praktická a přitom jednoduchá peněženka se hravě vejde do kapsy kalhot nebo saka, drobné si však budeš muset dát zvlášť do kapsy. Na příležitosti významného charakteru je tato forma skvělou, elegantní a stylovou volbou. Především kožená peněženka dolarovka představuje konzervativnější kousek vhodný na plesy, svatby, oslavy a akce, kde potřebuješ působit jako elegán.

Klasickou variantu využiješ při běžných činnostech. Nabídne ti veškerý komfort v podobě přihrádek na veškeré náležitosti. Liší se stylem, velikostí či zapínáním, proto záleží na tvých preferencích. Nás oslovily například tyto typy:

Elegantní varianty

Sportovní varianty

Ačkoliv se může zdát, že nákup peněženky nebude taková věda, někdy tomu tak být nemusí. Udělej si čas, projdi si v klidu dostupné modely a hlavně se neomezuj levnými kousky, které ti poslouží jen krátce. Jistotou jsou peněženky z pravé kůže, jež zaujmou již na první pohled a vyznačují se dlouhou životností. S takovou nemůžeš udělat chybu.