Volkswagen Polo, Arteon nebo Tiguan: Nejlepší ve své třídě! Kterému dát přednost?

Automobilový trh je rok co rok bohatší o vozy, které jsou až z říše snů, stejně tak o dostupné modely, které si v silném konkurenčním boji získávají své příznivce. Automobilky se předhánějí ve vývoji toho nejhezčího, nejluxusnějšího, nejúspornějšího, nejekologičtějšího, nejbezpečnějšího, nejspolehlivějšího a cenově dostupného auta. V široké nabídce, která se nám nabízí, tak není snadné nalézt to NEJ, kterému dát přednost.

Mezi stálice na trhu, z jejichž produkce pochází spousta modelů, jež stojí za pozornost, se bezesporu řadí automobilka Volkswagen. Do hledáčku jsme si vzali tři oblíbené modely tohoto německého výrobce, které si představíme detailněji. Záměrně jsme vybrali zástupce tří tříd, jež patří v té své k těm TOP.

Sportovní městské Volkswagen Polo

Historie modelu Volkswagenu Polo je skoro stejně dlouhá jako u většího a známějšího golfu. S každou další generací ho dotahuje jak svými rozměry, tak použitou technikou. Současná podoba Pola, již v šesté generaci, dospěla do větších rozměrů, ačkoliv se stále jedná o auto menšího vzrůstu. Leckoho by mohlo překvapit, jaké komfortní prvky i moderní systém se do „malého“ auta, jakým je Volkswagen Polo, vejdou.

Jedná se o typické městské auto se sportovním vzhledem, které dokáže dokonale prokličkovat městem a nezklame vás ani na delších trasách. Díky podvozku ,,Sport Select“ s paketem ,,Sport Performance Kit“ nabízí Polo dynamickou a dravou jízdu se vším komfortem a bezpečností. Milovníci sportovních verzí si přijdou na své díky provedení R-Line nebo GTI.

Velkolepý rodinný Volkswagen Tiguan

Stylové SUV, tak lze stručně charakterizovat model Volkswagen Tiguan, jež automobilka nabízí již v několikáté inovaci. Současná podoba uchvátí naprosto dokonalým panoramatickým střešním oknem s integrovaným LED osvětlením, kterým do interiéru proniká dostatek přirozeného světla. Atmosféra uvnitř je jedinečná a výhled na nebe ničím nerušený.

Díky řadě asistenčních programů je jízda velice příjemná a bezproblémová i pro méně zdatné řidiče. Větší přehled nad děním na silnici, dohled nad slepým úhlem, elektronická stabilita vozu, systém ParkAsist, navigace je bezesporu výhodou. Na toto rodinné auto se sportovní elegancí se lze spolehnout v jakémkoliv terénu. Samozřejmostí je dostatek úložného prostoru, komfortní sedadla a nespočet bezpečnostních prvků.

Nadčasová limuzína Volkswagen Arteon

Novým nástupcem značky je luxusní limuzína Volkswagen Arteon. Vůz se na trhu pohybuje téměř rok a do budoucna má velké ambice. Je nabitý špičkovou technikou a komfortem hravě předčí i passat. Protažená silueta propůjčuje automobilu ojedinělost a nadčasovost. Až futuristický dojem utvrzují bezrámová boční okna či 3D světlomety, díky široké a nízké karosérii působí majestátněji. Tohle auto je jednoduše hezké a zabrnká na emoce každému, kdo jej spatří.

Interiér je lehce sportovní, což působí kontrastně s vnějším vzhledem, nicméně se obě stránky skvěle doplňují. Uvnitř nebudete mít problém s dostatkem místa, velkorysý je i zavazadlový prostor. Má objem 563 litrů, což jej řadí mezi největší na poli současných osobních automobilů. Jedná se o vysoce reprezentativní elegantní model, který oceníte zejména na delších trasách. A to i díky sportovním sedadlům poskytující maximální komfort.

Který model je vám nejbližší? Přiznáváme, že i my jsme na vážkách. Jednoduše bereme všechny :-).