Čtvrtá generace Octavie nabízí víc zavazadlového prostoru

Cenovka startuje na necelých 600 tisících korunách, v pořadí čtvrtá verze Škodovky s přídomkem Octavia je mírně delší i širší než její předchůdkyně a nabídne i o třicet litrů více místa v kufru. Ten tak nyní přináší 640 litrů prostoru, což stačí nejen na velký rodinný nákup, ale i na všechny důležité věci pro víkendový výlet za přírodou nebo památkami.

Největších změn ale doznal interiér, kde je kladen důraz na jednoduchost a stabilitu systému. Ovládání auta přes malý tablet je přeci velmi elegantní řešení, že?

Bezpečnost je důležitá, vědí architekti nové Škodovky

Důraz je opět kladen hlavně na komfortní provoz na silnicích, nechybí spoustu prvků, které dbají nejen o pohodlí, nýbrž také o bezpečnost pasažérů. Front Assist se postará, aby nedošlo ke srážce s chodcem nebo cyklistou. A protože Škoda Octavia 2020 má také asistenta pro vyhýbání nebo odbočování, usnadní si každý řidič práci za volantem. Nejistota zmizí, naopak bude vládnout klid a pohoda, i díky ergonomicky tvarovaným sedadlům, které potěší záda namáhaná zvláště při delších jízdách. A co dalšího má připravená novinka z dílny mladoboleslavské automobilky?

Připraven je dvouramenný volant s hlasovým ovládáním

Všechny důležité věci si nastavíte přes malý tablet. Místo řadicí páky najdeme pulzní ovladač automatu a pro pohodlí řidiče je tu i dvouramenný volant, umožňující ovládání hlasem. Design v duchu nejnovějších trendů je pak už jen třešničkou na dortu.

Ceny nové Škody Octavie se odvíjí hlavně od doplňkové výbavy, kterou má každý motorista možnost nastavit si zcela podle svých představ. Ve výbavě na přání nechybí elektronická dětská pojistka, asistent dálkových světel nebo parkovací senzory vzadu. Potřebujete asistenta rozjezdu do kopce? I ten může být brzy připraven hlásit se do služby!