Hyundai i40 – suverénní vůz ve střední třídě

Již něco přes rok můžeme na našich silnicích vídat jeden z novějších modelů korejské automobilky Hyundai i40. Z mnoha médií lze slyšet na účet tohoto vozu samou chválu. Tímto modelem chce automobilka konkurovat např. Volkswagenu Passat, Fordu Mondeo, Škodě Superb a její záměr se daří. Hyundai i40 je opravdu nádherný vůz vyznačující se sofistikovaným designem a suverénním vzhledem. Pojďme si jej představit více.

První dojmy z exteriéru

Hyundai i40 je momentálně k dostání ve dvou praktických karosériích. Varianta kombi byla představena dříve, asi o půl roku později pak osobní verze sedan. Obě karosérie se vyznačují originálním, sportovně-elegantním designem, jak po exteriérové, tak interiérové stránce. Např. oproti Škodě Superb, která neurazí, má výraznější tvary, vyváženější proporce a nelze i40 odepřít určitou nadčasovost a dravost. Z mého pohledu se i-čtyřicítka vzhledově velice povedla, zejména karosérie kombi. Již na první pohled zaujme výraznou šestiúhelníkovou přední maskou a ještě výraznějšími světlomety, bočními prolisy na bocích i zádí, kterou podporují koncová světla. Oproti Superbu a Passatu má i40 rozhodně navrch a kouká se na něj o něco lépe.

Hyundai i40 kombi, foto: www.press.hyundai.cz

Nezklamal ani interiér

Interiér vozu je dostatečně prostorný. Nabízí opravdu dostatek místa i na zadních sedadlech. Vyhovující je i prostor kufru v základu, a to 553 l pro zavazadla. Po sklopení vzroste objem na 1719 litrů. Nejsou to nijak strhující čísla, nicméně je to takový lepší průměr v porovnání s vozy ze stejné třídy. V interiéru potěší poměrně dost odkládacích ploch na drobnosti. V základu je verze rádia, které vypadá poměrně lacině, za příplatek je možné mít modernější rádio.

interiér vozu Hyundai i 40, foto: www.press.hyundai.cz

Základní verze

Automobil Hyundai i40 je v základní verzi téměř kompletně vybaven. Nechybí v něm ESP, sedm airbagů asistent pro rozjíždění do kopců, manuální klimatizace, centrální zamykání s alarmem, elektrické ovládání všech dveří a zrcátek a rádio.

Nabídka motorů

Hyundai i40 je prozatím prodáván ve čtyřech verzích mimořádně hospodárných motorů. Jedná se o dva benzinové o výkonu 135 a 177 k a diesely 115 a 136 k. Nabídka motorů by však mohla být širší.

Automobilce Hyundai se podařilo vytvořit z Hyundai i40 velice konkurenceschopné auto, které je atraktivní po designové stránce, je na něj poskytována kompletní záruka 5 let a pořizovací cena je oproti konkurenčním vozům o mnoho nižší.

One thought on “Hyundai i40 – suverénní vůz ve střední třídě

  1. Hyundai i40 se mně strašně líbí. Už šetřím penízky. Jediné, co se mi moc nelbí jsou zpětná zrcátka, ale i tak je to náherné autíčko.

Comments are closed.