Péče o bazén a robotické bazénové vysavače

Rodinný bazén – to je sen každého majitele byť i sebemenšího domu. V letních měsících u nás teploty dosahují stejných hodnot jako v přímořských státech, ale moře je bohužel v nedohlednu. Jak se tedy zchladit po náročném dni v práci? Pořiďte si skvělý rodinný bazén, který vám bude k dispozici po celé léto kdykoli se budete mít chuť vykoupat a zchladit.

Bazén a péče o něj

Bazén jistě ocení také vaše děti, které tak budou u vody moci řádit celé prázdniny. Aby vám bazén sloužil co nejdelší dobu, je nutné o něj řádně pečovat pomocí bazénového příslušenství. Bazénové příslušenství se neliší, ať už pečujete o menší nebo o větší bazén. Jistě se neobejdete bez bazénové chemie, která bude udržovat vodu ve vašem bazénu vždy hygienickou a zdravotně nezávadnou. S bazénovou chemií bude vaše voda vždy křišťálově čistá. Správně zvolená bazénová chemie vám ušetří spoustu starostí a námahy.

Bazénová chemia udělá velkou práci

Bazénová chemie vám usnadní dezinfekci vody, působí jako prevence proti tvorbě řas, včas zabrání zakalení vody, připraví vodu v bazénu před zimou a po ní a usnadní vám čištění stěn bazénu. Bez bazénové chemie se dnes neobjede žádný majitel rodinného bazénu. Pravidelně každý týden jen nutné kontrolovat hodnotu Ph a chlóru pomocí speciálního testeru a v případě potřeby tyto hodnoty upravit. Dobrou službu vám jistě udělají také vločkovače či projasňovače.

S dalšími nečistotami si poradí bazénová filtrace a vysavač

Ani bazénová chemie si však neporadí se vším. Mechanické nečistoty je nutné odstranit jiným způsobem. Mezi základní bazénovou výbavu bezpochyby patří bazénová filtrace a bazénový vysavač. Bazénová filtrace umí odstranit hrubé nečistoty z vody, ale usazeniny na dně či stěnách bazénu odstranit neumí. Právě z toho důvodu je nutné pořídit si bazénový vysavač. Téměř žádnou práci nebudete mít s automatickým bazénovým vysavačem, který pracuje prakticky sám a je dokonce schopny se sám vypnout po ukončení svého čistícího programu! Nabídku automatických bazénových vysavačů najdete na www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/vysavace/.

Více o denní údržbě bazénu najdete zde.