Jak začít podnikat a k čemu bys mohl využít ready made společnosti?

Svět obchodu a businessu se rozvíjí velmi rychle. Prakticky každý den narážíme na nějaké novinky, o kterých jsme neměli nejmenší tušení. Možná i ty uvažuješ o rozšíření svého podnikání a nyní se ptáš, co jsou ready made společnosti.

Ready made společnosti jsou specifickým typem firem, které byly vytvořeny za účelem dalšího prodeje. Co si pod tím máš představit? Pravdou je, že v České republice není legislativa zrovna příjemná k začínajícím podnikatelům. Založení firmy zabere mnoho týdnů a hodin strávených na úřadech. Právě ready made společnosti nabízí alternativu. Můžeš si zakoupit už založenou firmu a vyhnout se tak nepříjemné době při jejím zakládání. Je to mnohem jednodušší varianta, než zakládat firmu od základů úplně sami.

Společnosti zabývající se vytvářením ready made společností se tedy zabývají prodejem firem. Mezi nejžádanější typy patří akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným. Jestliže tedy chceš začít podnikat a založit si vlastní společnost, můžeš zvážit možnost zakoupit si ready made společnost. Taková společnost má již svůj název i jednatele. Má také plně splacený základní kapitál. Můžeš si tak začít plnit svůj sen prakticky ihned. Ze dne na den se můžeš stát majitelem prosperující společnosti. Ready made společnost je bez historie a jakýchkoli závazků. Také nikdy nevyvíjela žádnou obchodní činnost. Můžeš si nechat také založit ready made společnost přesně dle svých požadavků. Převod firmy na tebe již bude jen formalitou.

Ready made společnosti zjednodušují proces založení firmy. Na kolik tě taková ready made společnost vyjde? Akciovou společnost si můžeš pořídit již od 69 500 českých korun. V této ceně je zahrnuto převedení všech akcií, výdaje potřebné pro založení společnosti a jejího prvního zápisu do obchodního rejstříku, jmenování zcela nového představenstva a jmenování nové dozorčí rady a převod veškerých dokumentů. Společnost s ručením omezeným koupíš již od 19 000 českých korun.