Elektronicky řízená tepelná čerpadla jsou výhodným řešením

Nebaví tě platit stále vyšší poplatky za elektřinu a plyn? Rád bys čerpal přírodní energii a nezatěžoval životní prostředí? Potom si pořiď některé z tepelných čerpadel. K ohřevu vody a topení využiješ zemi, vzduch a vodu a snížíš tak veškeré náklady na vytápění až o 70%. Expanzní ventil navíc můžeš řídit elektronicky, tedy ovládat přes internet, což činí tuto techniku mnohem dostupnější.

Jaké druhy čerpadel se nabízí?

Společnost Stiebel Eltron specializující se na výrobu tepelných čerpadel přes 35 let ve svém portfoliu nabízí tepelná čerpadla vzduch voda, země voda a voda voda. Všechny typy jsou vysoce kvalitní a výkonné a jsou schopny zajistit topení, větrání, ohřev vody nebo chlazení v novostavbě.

Rozdíly mezi jednotlivými typy

Tepelná čerpadla vzduch voda tvoří ideální variantu pro novostavby. Toto čerpadlo obsahuje vzduchové hadice, oběhové čerpadlo topení, expanzní nádobu a řídící jednotku, je tedy kompletní a tím vysoce účinné. Navíc šetří i prostor a má velmi tichý provoz. Kompletní řešení poskytuje i tepelné čerpadlo země voda. Ze zemní sondy získává energii k topení a připravuje teplou vodu. Topná voda dosahuje až 60 °C. Snadno se instaluje a má čtyři výkony. Poslední typ čerpadla voda voda slouží k jejímu ohřevu. Je schopen ušetřit obrovské množství tepla, které je neúmyslně produkováno například ve sklepech. Více informací o všech druzích a jednotlivých modelech se však dozvíš na oficiálních internetových stránkách prodejce s odkazem http://www.tepelna-cerpadla.cz/.

S tepelným čerpadlem ušetříš značné množství svých prostředků a za využití přírodních zdrojů získáš veliké množství energie zdarma. Vysoká účinnost, nízká hlučnost, jednoduchá obsluha a ochrana životní prostředí činí čerpadla nepostradatelnými ve vaší domácnosti.