Jak posilovat, aby snaha byla maximálně efektivní?

Krásně vytvarované svaly a postava, kterou se můžete pochlubit. Chcete ji? Pokud ano, začněte se snažit a vrhněte se na posilování. Jak začít, kde cvičit, jak by měl vypadat váš jídelníček a co budete potřebovat? Odpovědi najdete v tomto článku. A jako bonus pro vás máme tip na jednu netradiční posilovnu.

Začínáme aneb rozhodnutí a výdrž

Na začátku všeho musí být vaše pevné rozhodnutí, že chcete se svou postavou začít konečně něco dělat. Nejdříve ze všeho si najděte čas. Aby mělo posilování efekt, měli byste mít vyhrazeny cca 2 hodiny 3x týdně. Na začátku se zvažte a změřte si svaly. Je to proto, abyste mohli přesně pozorovat, jak se vaše práce vyplácí. Je také lepší, když si najdete někoho, kdo se do posilování pustí s vámi.

01

S trenérem určitě ano

Váš trénink musí být správně nastaven, jinak ke kýženému efektu nikdy nedojde. Pro začátek se proto spojte s profesionálním trenérem, který vám „ušije“ trénink na míru a naučí vás správnou techniku cviků. Počítejte také s tím, že bude třeba změnit jídelníček. Několik dobrých rad, jak změnit stravování, najdete v tomto článku.

Varujeme: Vyhněte se zbytečným doplňkům stravy, které slibují zázračné vytvarování svalů. Složení některých by mohlo poškodit vaše zdraví!

02

Co budete potřebovat?

Kromě odhodlání je to kvalitní oblečení. Pořiďte si pohodlné tričko, kalhoty, spodní prádlo i obuv. Prádlo by mělo umět efektivně odvádět pot.

Kam zajít?

Snažte se najít tu nejlepší posilovnu. Při výběru sledujte její vybavení. Záleží na kvalitě strojů i na přístupu zaměstnanců. Bez kvalitních strojů a trenéra vás cvičení bavit nebude. Naším tipem je moderní posilovna Praha 10 Kentoya fitness. Nabízí velmi příjemné zázemí: Na ploše 400m čtverečních budete mít k dispozici špičkové posilovací stroje Grün sport. S nastavením tréninku i vhodného jídelníčku vám zde pomohou profesionální trenéři. Více informací se dozvíte na fitness Praha 10.