Jak se vyrábí lego?

Lego kostičky znají děti po celém světě a určitě sis s ním hrál i ty. Unikátní systém spojování a pestrobarevné dílky dávají za vznik unikátním a mnohdy i originálním stavbám. Za vším je skvělý nápad zakladatele společnosti Lego. Ole Kirk Christiansen chtěl vytvořit herní a stavebnicový systém, který by dětem nepřinesl pouze zábavu, ale i notnou dávku ponaučení. Chtěl vytvořit něco, čím by se děti zdokonalovaly během hry. A hle – lego kostička byla na světě!

Dnes si na trhu můžeme vybrat z široké nabídky tematických řad Lego stavebnic. Kostičky, které nesou příběh – to je Lego stavebnice. S ní se tak děti mohou jednou vydat do země pirátů, podruhé si zase postaví své Lego městečko, s Lego kostičkami se mohou stát součástí týmu agentů, kteří bojují proti padouchům, navštívit však mohou i svět Star Wars. V Lego kostičkách tak děti najdou porozumění, bezpečí i zábavu. Lego stavebnice se tak stanou útočištěm pro ty děti, kterým se zdá reálný svět poněkud nudný.

Jak ale ty pestrobarevné kostičky vznikají?

Jak se lego vyrábí? Co už víme je fakt, že za vším stojí nápad zakladatele společnosti Lego. Jím bylo vytvořit pro děti herní systém, který by plně zaměstnal jejich smysly. Toho se týmy vývojářů a plánovačů drží i dnes. Ovšem aby děti zabavily i v současnosti, musejí přicházet vždy s novými a aktuálními tématy. Jen tak si mohou udržet prchlivou pozornost dítěte.

Stavebnice Lego s motivem Toy Story - popelářský vůz

Stavebnice Lego s motivem Toy Story – popelářský vůz

Stavebnice Lego na téma Můj první hasičský vůz

Stavebnice Lego na téma Moje první hasičská stanice

Stavebnice Lego na motivy Pána prstenů - Koncil u Elronda

Stavebnice Lego na motivy Pána prstenů – Koncil u Elronda

Před výrobou jednotlivých komponentů stavebnice Lego si musí vývojáři ověřit hned několik věcí a položit si rozhodující otázku. Co dnes děti baví? Protože je velký rozdíl v tom spojit pestrobarevné a zábavné kostičky se zábavným tématem, které dítě okamžitě upoutá a v tom doplnit kostičky o nezajímavý a nudný příběh o nesmrtelnosti brouka! Poutavý příběh je tak základem pro vytvoření zajímavé tematické řady.

Před započetím výroby a lisováním jednotlivých kostiček se nesmí zapomenout i na pozorné přeměření. Budou kostičky do sebe hezky zapadat? Jaké barvy budou mít? A když je vše pořádně promyšlené může začít výroba. Továrny Lego jsou na pěti místech v celém světě. Postupy ve výrobě se však ani s ohledem na vzdálenost jednotlivých továren nemění. Granulované plastické hmoty se zahřejí až na teplotu 235°C. Pak se následně lisují pod tlakem, který se mění v rozpětí od 20-150 tun. Celý proces, který zahrnuje lisování, chlazení a následné vytlačení dílu trvá 7-10 sekund. Pak se vše opakuje. Co je u výroby kostiček Lego hlavní, je jejich přesnost. Tolerance je pouze 0,005 mm! Taková přesnost u výroby pak zaručí, že všechny kostičky Lego do sebe hezky zapadají!

Co je pro společnost Lego závazné, je hlavně kvalita a bezpečnost Lego kostiček. Když se k tomu přidá i poutavý a pro děti zajímavý příběh, o pořádnou zábavu je postaráno!