Jaká forma cestovního pojištění se vyplatí?

Chystáte se na dovolenou mimo Českou republiku? Pokud ano, na cesty si musíte přibalit dobrou cestovní pojistku. Jak se orientovat v široké nabídce od pojišťoven a jak poznáte, že vás cestovní pojistka opravdu ochrání? Známe odpovědi!

Limity na prvním místě

První známkou kvality pro osobní i rodinné cestovní pojištění je výše pojistných limitů. Ty udávají maximální částku, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Je třeba si uvědomit, že lékařská péče je drahá, a proto se vyplatí si koupit pojištění s co nejvyššími limity. Získáte tím jistotu, že nebudete muset nic doplácet. Obecně se doporučují pojistné limity ve výši 5 000 000 Kč, a to pro cesty po Evropě i mimo ni.

relaxmen.cz_online_ergo_cz_01

Účel pojistky

Pojištění musí zahrnovat krytí všech aktivit, kterým se budete věnovat. Přečtěte si důkladně pojistné podmínky. Pokud ve výčtu chybí například nějaký druh sportu, je třeba si pro něj sjednat připojištění. Do rizikových sportů patří například sáňkování, volejbal, jízda na koni, jídla na vodních lyžích apod. Každá pojišťovna má vlastní seznam rizikových sportů. Vždy se informujte přímo u ní.

relaxmen.cz_online_ergo_cz_02

Jednejte zodpovědně

Určitě je vhodné si kromě cestovního pojištění koupit i pojištění odpovědnosti. To se vyplatí v případě, kdy cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Stojí třeba jen 10 Kč na den. Více se o něm dovíte tady.

Pozor na cenu!

Ceny za pojistky se u cestovních pojišťoven mohou lišit i o desítky korun na den. Než si pojištění koupíte, udělejte si srovnání. Použít můžete třeba online srovnávače. Za nás doporučujeme toto pojištění na cesty on-line. Je zajímavé cenou v kombinaci s výhodnými podmínkami. Zajímavostí je, že na jednu smlouvu lze pojistit až 5 osob.

Pokud se chcete o cestovním pojištění dozvědět více, přečtěte si ještě odpovědi na časté dotazy k cestovnímu pojištění. Například se dozvíte, jak se zachovat v situaci, kdy budete potřebovat pomoc!