Kde koupit kvalitní a spolehlivý ojetý vůz?

Nechcete investovat do nákupu nového automobilu, který rychle ztratí svou cenu, ale hledáte spíše ojetá auta? Potřebujete najít auto, které bude ještě ve vynikajícím konstrukčním stavu a nabídne vám dlouhá léta spokojeného užívání? Takových vozů je na našem trhu velké množství. Jen je zapotřebí vědět, kde a jak je najít. Existují různé způsoby koupě ojetého vozu. Ne všechny jsou stejně kvalitní a bezpečné.

Nákup aut od rodiny nebo známých

Za nejbezpečnější způsob nákupu ojetého auta je odkoupení od některého z členů rodiny nebo od známých. Při tomto způsobu máte o autě maximální možné množství informací – jak se předchozí majitel o své auto staral, zda s ním boural a jak byl s vozem a jeho vlastnostmi spokojen. Ojeté vozy od známých se prodávají stále častěji. Musíte ale sami rozeznat, který známý je opravdu spolehlivý.

relaxmen.cz_auto-vyhybka_cz_01

Nákup v autobazaru

Nejčastějším způsobem nákupu ojetých vozů je nákup v autobazaru. Autobazarů je v současnosti na našem trhu několik desítek. Jen ojeté vozy Praha nabízí přes 20 autobazarů. Ne všechny jsou ale stejně kvalitní. Je třeba rozlišovat spolehlivé a méně spolehlivé prodejce. Spolehliví prodejci nic netají a dovolí vám, aby se na vůz podíval i profesionální mechanik. Zkušení prodejci také k autům nabízí záruky a garance. Například záruku na původ vozu, záruku proti skrytým vadám a mnoho dalších. Vybírejte tedy autobazar na základě toho, jaké záruky vám prodejce nabízí. Konkrétním příkladem kvalitního autobazaru na pražském trhu je AUTO-VÝHYBKA.

relaxmen.cz_auto-vyhybka_cz_02

Nákup auta přes inzerát

Stále více majitelů osobních aut také nabízí prodej ojetých vozů přes inzeráty. I zde je trh velmi široký, především díky internetovým inzertním portálům. Nákup auta přes inzerát ale patří k nejméně bezpečným způsobům. Na trhu je mnoho podvodných prodejců. Nemáte žádné záruky a jen minimální informace o původu vozu a spolehlivosti prodejce. Konkrétní problémy s nákupem aut přes inzerát se dozvíte v tomto článku.