Kam zamířit v zimě lyžovat? Do Jeseníků na Dolní Moravu!

Čerstvě napadaný sníh, horký čaj, sluníčko a večer sauna? Kdo by si nedal říct! Pokud už nyní uvažuješ nad tím, kam letos vyrazíš lyžovat, pak pro vás máme tip na nové moderní středisko Dolní Morava, které se nachází pod vrcholem Králického Sněžníku a nabízí ty nejlepší podmínky pro vaši zimní dovolenou.

Adrenalin pro celou rodinu

Zatímco jsou děti ve ski parku s instruktorem nebo si užívají animační program uvnitř hotelu, vy si můžete zalyžovat nebo zajezdit na snowboardu. V areálu se nachází celkem 5 sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Přímo na sjezdovce se nově nachází čtyři slunečná odpočinková místa s krásným výhledem do okolí.

pohled na sjezdovky

Sáňkařská dráha na Dolní Moravě nabízí jedinečný zážitek z nočního sáňkování na osvětlené dráze dlouhé 2,5 km. Trasa vede po zasněžených lesních cestách a jedná se o skvělou zábavu plnou adrenalinu. Další atrakcí je jedna z nejdelších bobových drah v České republice. Je to nejmodernější typ bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů.

sáňkařská dráha

jedna z nejdelších bobových dráh v ČR

Pokud upřednostňujete kochání se přírodou, možná se vám zalíbí běžkování. V okolí Králického Sněžníku je upravovaných cca 50 km stop. Budete-li úspěšní, možná se vám podaří vybojovat i Králický odznak zdatnosti. Děti z běžkování nejspíš nadšené nebudou, ale v dětském ski parku si rozhodně užijí spoustu zábavy!

Dětský skipark

 

Po náročném dni super relax

A protože může být zimní dovolená pořádně fyzicky náročná, ubytovat se můžete v některém hotelu, penzionu nebo horské chatě. Ubytovacích zařízení se na Dolní Moravě nachází hned několik. Nejnovějším z nich je luxusní Welness hotel Vista, kde si volné chvíle můžete královsky užít.

pohled na Wellness hotel Vista a sjezdovku, která se nachází hned naprosti

Nové síly naberou hosté v moderním hotelovém Wellness. Bazén, vířivka, saunový svět a také kosmetika a masáž jsou lákadlem pro všechny věkové kategorie. Pro milovníky sportu jsou k dispozici tenisové kurty, bowling, biliard, fitness, stolní tenis či oblíbený golfový simulátor.

v hotelu nechybí vyhřívaný vnitřní bazén

Ubytování je možné ve dvoulůžkových, třílůžkových či rodinných pokojích anebo v apartmánech několika typů. Moderně zařízené pokoje poskytují hostům veškeré pohodlí, včetně nádherného výhledu do okolí.

pokoje jsou moderně vybaveny

Regionální kuchyně pro labužníky

Víme, že mnoho chlapů se považuje za pořádné jedlíky a rádi si pochutnají na dobrém jídle, do okolí Králického Sněžníku dnes můžete vyrazit za vysokou gastronomií a dát tak cestování další rozměr. Ať už vyrážíte s dětmi, v páru nebo s přáteli, vyzkoušet byste měli restauraci Podbělka ve Wellness hotelu Vista. V nabídce restaurace najdete pestré menu, které se specializuje především na regionální kuchyni.

Tým, který má celé menu na svědomí, je šéfkuchař Jan Rimpler. Ten se může pochlubit mnohaletou praxí v luxusních podnicích v České republice i daleko za jejími hranicemi. Šéfkuchař sestavoval menu tak, aby se v restauraci spokojeně najedli jak ti, kdo upřednostňují lehké a bezmasé pokrmy, tak milovníci ryb i luxusních steaků. Vyberou si určitě i nejmenší návštěvníci, pro které je připravené speciální menu i dětský koutek.

Bohaté menu pro děti i dospělé

Dospělí si tak mohou nerušeně vychutnávat biftek z hovězí svíčkové s grilovanými hřiby a houbovým jus, jehněčí kolínko na pyré z brambor a medvědího česneku nebo rolované filátko ze sivena, který je loven přímo v místních sádkách. A protože si restaurace Podbělka zakládá mimo jiné i na své pannacotě, minimálně jednu z nich stojí za to ochutnat. Vybírat můžete z vanilkové s malinami, ze skořicové nebo méně tradiční pannacoty se sušenými švestkami.

na místních specialitách si jistě pochutnáte - na fotografii: biftek z hovězí svíčkové s grilovanými hřiby a houbovým jus

Středisko Dolni Morava je moderní a nově vybudované. Není co této horské lokalitě vytknout.