Oprava alu disků – Jak na ni?

Elektrony dokáží z nudného auta udělat výjimečného dravce, který poutá pozornost všude, kam přijede. Ovšem, aby byl ‘’wow’’ efekt skutečně 100%, je třeba udržovat alu kola v dobrém stavu. Což znamená nejen pravidelnou údržbu, ale také včasné řešení všech defektů. Pojďme si říci, jak opravit alu disky.

Elektrony a jejich poškození

Litá kola, elektrony, alu disky, různé označení pro jednu věc. Tato oblíbená tuningová výbava dodává automobilu na atraktivitě, lepších jízdních vlastnostech, je pevná a lehká. Ovšem právě lehké konstrukční řešení je náchylné k poškození, zejména v případě velice agresivní jízdy po ‘’českých’’ silnicích. (Každému motoristovi je znám žalostný stav našich silnic). V případě, že se nějaký defekt na discích skutečně objeví, je třeba okamžité opravy.

Oprava se vyplatí!

Objeví-li se nějaká závada v podobě porušeného laku, jeho sloupání, popraskání nebo bublinek, pak je třeba vyhledat specializovaný servis. Říkáte si, že opravy stojí pouze peníze, které je lepší investovat do nových elektronů?

top

Oproti pořízení nových litých kol je oprava, srovnání nebo renovování poškozených disků daleko levnější. Navíc v případě nákupu nových elektronů hrozí, že se defekt objeví znovu a vy tak budete muset investovat opakovaně. Oprava je skutečně výhodnější varianta.

Kolik oprava alu kol stojí?

Cena se liší servis od servisu, ale v průměru jde o částku 500 – 1000 Kč. U specialistů navíc budete mít možnost vybrání si mezi kompletní renovací nebo pouze částečnou opravou.

Nejčastější defekty elektronů

Nejčastěji mají majitelé litých kol problémy s deformováním, odštípnutím kousku materiálu nebo popraskáním a odloupnutím barvy. všechny tyto poškození se dají poměrně snadno opravit. Servisy nabízejí rovnání, svařování nebo opravu laku disku. I hodně poškozené elektrony mohou být opět bezchybné.

Pravidelná údržba a kontrola

Chcete-li opravám předejít, pak se o svá litá kola dobře starejte, pravidelně je čistěte a jejich stav kontrolujte. Zanedbání může vést k rozsáhlým poškozením nejen disků samotných, ale také pneumatik.

Řešili jste již někdy opravu elektronů? Jaké máte zkušenosti? Podělte se o ně spolu s námi…