Robotické zahradní sekačky, aneb připrav se na novou jarní sezónu stylově

Máte krásný rodinný domeček se zahrádkou a pečlivě udržovaným trávníkem? Velkou zásluhu na zelenajícím porostu máš hlavně ty, neboť se o něj pravidelně staráš? Má to však jeden háček? Už tě to absolutně nebaví a mnohdy máš problém si na sekání trávy udělat čas? Ač ještě vládne zima, už teď tě děsí, jak zase budeš muset minimálně jednou týdně nastoupit na zahradu a zdlouhavě trávník sekat? Udělej to letos jinak! Připrav se na novou jarní sezónu stylovým způsobem – pořízením robotické sekačky.

Trávníku na zahradě se může většina z nás věnovat zhruba jednou týdně. Pak je ale tráva nerovnoměrná a dlouhá. Navíc to stojí námahu i čas. Ovšem robotické sekačky dokáží trávník udržovat v té nejlepší délce, aniž bys vůbec musel přiložit ruku k dílu. Posečené kousíčky trávy zůstávají na trávníku, nemusí se sbírat a naopak fungují jako přirozené hnojení, které růstu další trávy prospívá. Častějším stříháním rovněž porost houstne a stává se kvalitnějším.

Robotická sekačka je nejlepší zahradní pomocník

Představ si následující scénář…S příchodem jara se začne příroda probouzet ze zimního spánku a tráva začne růst. Ty jen postavíš robotickou sekačku na trávník, zapneš, nastavíš sekání, které lze ovládat i dálkově pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a nemusíš se o nic starat. Na podzim sekačku vypneš a uložíš k zimnímu spánku. Trávník bude po celou sezónu krásně posekán, udržován a ty i tvá rodina si budete moci užívat pohodu na zahradě. Spoustu času navíc, který nově získáš, můžeš věnovat rodině, koníčkům či čemukoliv jinému.

Nebuď otrokem svého trávníku! Nechej práci na robotické sekačce...

Nebuď otrokem svého trávníku! Nechej práci na robotické sekačce…

Jak to celé vlastně funguje?

Robotické sekačky, stejně jako robotické vysavače nebo mopy, disponují senzory. Ty vysílají signál, na jehož základě se sekačka po trávníku pohybuje, pozná, kde může a kde nemůže sekat. Pohybuje se po pozemku, vyhne se překážkám, zvládne i členitější terén a mírný sklon. Drobné, v podstatě milimetrové posekané kousky trávy pak zapadnou do travního strniště, kde se postupně rozloží a poslouží jako hnojivo. Pohon tohoto stroje je zabezpečován elektromotorem napájeným baterií. Řídící jednotka rozpozná, kdy má sekačka nedostatek energie, takže se sama automaticky vrátí pro nabití do základové stanice. Jakmile se nabije, opět vyrazí dodělat práci.

Navíc jsou mnohé modely vybaveny elektronickou ochranou proti krádeži. Dražší robotické sekačky umí komunikovat přes systém GPS. Nechybí jim ve výbavě alarm a kód PIN. Alarm upozorní, když je toto zařízení odcizeno, PIN kód je zase potřeba zadat, aby mohl přístroj fungovat. Při odcizení dokáže rovněž přístroj zaslat SMSku svému majiteli.

Jakou robotickou sekačku vybrat?

Tento důmyslný stroj, kteří je řízen „počítačem“ nabízí mnohé možnosti. Na našem trhu lze pořídit robotické sekačky různých provedení i značek. Široký výběr nalezneš kupříkladu na e-shopu www.robotworld.cz, kde jsou v nabídce robotické sekačky kvalitních a silných výrobců Robomow, Ambrogio a Belrobotics. Cenová rozpětí se pohybuje od 20 000 Kč i přes 400 000 Kč. Před finálním výběrem je dobré se poradit s odborníkem, který vám pomůže vybrat model, který bude vhodný přesně pro váš typ zahrady.