Sháníš práci jako programátor? Pomůžeme ti!

Každý den se na nás z médií valí zprávy o vysoké nezaměstnanosti, která může ohrozit každého z nás. Nezaměstnanost se zkrátka stala strašákem posledních několika let. Ohroženi jí již nejsou jen určité skupiny – lidé s nízkým vzděláním, lidé po padesátce, atp., ale můžeme říct, že v dnešní době si nemůže být jistý svou prácí nikdo. Proto je důležité vědět, kde hledat pomoc v případě, že o práci přijdeš i ty.

Buď aktivní!

Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Stejně tak pokud jsi právě mezi těmi, kdo novou práci hledají, nenechávej vše na úřadech práce, které ti stejně kvalifikovanou práci většinou nenajdou. Vezmi štěstí do vlastních rukou a začni být aktivní při vyhledávání nového pracovního místa.

Oblast IT krize tolik nezasáhla

Poměrně dobrou pozici mají lidé hledající práci v IT. Tuto oblast ekonomická krize nezasáhla tak výrazně, jako ty ostatní. Stačí vědět, kde pracovní příležitosti hledat. Pozic, na které se můžeš v oblasti IT hlásit je mnoho. Asi nejžádanější je nabídka práce programátora. Programátoři musí disponovat patřičným vzděláním a důležité je taktéž samostudium. Schopných programátorů si firmy velmi váží. Jestliže si tedy myslíš, že máš v této oblasti co nabídnout, neváhej a reaguj na inzerát, který tuto pozici nabízí.

Požadavky

Nezapomeň si přečíst všechny požadavky, které firmy mají. Mnohdy je požadována například aktivní znalost anglického jazyka. Důležité jsou také některé osobnostní vlastnosti, jako je samostatnost, přesnost, pečlivost, schopnost pracovat v týmu, atp.

Aktuální nabídka volných pozic

Nevíš, kde najít dobré pracovní nabídky na tuto pozici? Velké množství inzerátů můžeš najít na www.itjobs.cz. Tuto webovou stránku provozuje personální agentura Perspektiva CZ, která se specializuje právě na oblast IT. Nové pracovní nabídky si můžeš nechat zasílat také na svůj email. Pokud chceš být skutečně aktivní, můžeš vyzkoušet i personálně profesní poradenství, které tato personální agentura nabízí. Pomohou ti se sepsáním životopisu nebo tě připraví na ústní pohovor.