Tepelné čerpadlo, aneb jak ušetřit na vytápění

Platíte vysoké poplatky za energie? Možná je načase zvážit, zda by se vám nevyplatilo pořídit tepelné čerpadlo. Kromě efektivního vytápění získáte i ekologicky způsob získávání tepla a znatelně ušetříte vaší peněžence.

Tepelná čerpadla využívají k získávání tepla vodu, vzduch nebo zemi. Teplo je poté předáváno do domu, který tím vytápí. Pro rodinný dům je výhodné tepelné čerpadlo země-voda nebo voda-voda. K tepelnému čerpadlu země-voda náleží podzemní kolektor nebo potrubí, které umístíte na zahradu přesně tak, abyste získali maximální výkon. Pro tepelné čerpadlo voda-voda potřebujete podzemní vrt, ze kterého je odebírána teplá voda.

tepelna_cerpadla1Tepelná čerpadla tvoří výborné řešení pro jakýkoli dům. Tento alternativní zdroj tepla a ohřevu vody je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale i jednoduchý na provoz. Jeho obsluhu zvládnou i méně technicky zdatní jedinci. Náklady na údržbu jsou nízké a návrat investice poměrně v krátkém časovém úseku. Tepelné čerpadlo dnes naleznete prakticky u každé novostavby a dá se pořídit i ke staršímu domu. Pokud se tedy budete chtít chovat ekonomicky, nákup tepelného čerpadla bude jistě jedním z prvních kroků.

srovnání nákladů, zdroj: kskpraha.cz

srovnání nákladů, zdroj: kskpraha.cz

Tepelná čerpadla Praha prodávaná společností KSK spol. s.r.o. jsou kvalitní a cenově výhodná. Nesou jména známých výrobců, jako jsou Toshiba nebo Sinclair, což jsou ověření a renomovaní dodavatelé těchto zařízení. V současné době navíc získáte při zakoupení tepelného čerpadla montáž zdarma, což je určitě výhodná nabídka.

Tepelné čerpadlo je v současnosti téměř nezbytností, zvažte tedy dobře jeho pořízení. Výhody jsou jasné a návratnost jistá. Pokud tedy máte zájem získat bližší informace o jednotlivých typech tepelných čerpadel, kontaktujte KSK spol. s.r.o. přes jejich oficiální internetové stránky www.kskpraha.cz/tepelna-cerpadla.html a získejte detaily. Stojí za to.