Sportuješ? Tvé klouby dostávají zabrat! Pečuj o ně!

Ať už jsi rekreační či profesionální sportovec, každá fyzická aktivita tě sice jistě velmi baví a díky ní prožíváš mnohé uspokojení ze sportovního výkonu, nicméně sebou také přináší zatěžování jak pohybového, tak i opěrného aparátu. Tím myslíme kosti, klouby, šlachy, vazy a podobně. Jestliže jsi ještě mladý, pak si asi ani neuvědomuješ, že bys měl o své tělo nějak pečovat a rovněž jakým způsobem. S přibývajícím věkem je tomu jinak, ale péče je o to složitější. Proto bys neměl čekat, až tě s přibývajícími léty začnou bolet klouby kvůli opotřebování. Důležitá je prevence. A my ti poradíme, co to obnáší.

Dopřej kloubům kloubní výživu

V podstatě nemusíš třeba ani vůbec sportovat a bolesti kloubů tě mohou trápit. Náš pohybový aparát se totiž postupem času opotřebovává, ať už jsi nebo nejsi fyzicky aktivní. S věkem i následkem nejrůznějším úrazů dochází k postupnému úbytku kloubní chrupavky. Pak klouby bolí a jsou hůře pohyblivé. Častým onemocněním kloubů je artróza, která postihuje zejména lidi po padesátce. Jenže třeba i takové třicátníky mohou problémy s klouby trápit. Důležitou prevencí poškození pohybového aparátu je kloubní výživa, která by neměla chybět v jídelníčku žádného nadšence sportovních aktivit. Pod pojmem kloubní výživa si můžeš představit produkty, jež obsahují látky, které jsou pro správnou stavbu a funkci kloubů klíčové. Konkrétně vyživují zejména kloubní chrupavky.

Co obsahuje kloubní výživa?

Kloubní výživa musí rozhodně vždy obsahovat látky, které ochrání chrupavku. Mezi ty se řadí zejména glukosamin a chondroitin. Obě látky podporují obnovu kloubní chrupavky. V případě, že sáhneš po přípravcích kvalitnějších, budou obsahovat ještě i řadu dalších přírodních látek.

Jen kloubní výživa nestačí

Pamatuj, že kloubní výživa není lék, ale přírodní přípravek na klouby, proto je důležité tyto produkty užívat dlouhodobě, než pocítíš první pozitivní změny. Alespoň jeden měsíc. Měj také na mysli, že bys měl tréninkové dávky volit s rozmyslem a příliš se nepřetěžovat. Jak se říká, všeho moc škodí, proto si dopřávej i odpočinkové dny. Jak nedostatek pohybu, tak na druhé straně i příliš pohybu, spíše uškodí, než-li pomůže.