Chceš požádat o ruku svou přítelkyni? Vyber ten nejkrásnější zásnubní prsten

Zásnuby jsou zlomovým okamžikem každého páru a velkým krokem zejména ze strany muže. Obvykle žádá ženu o ruku muž a pokud i tebe čeká tato romantická událost, pak se na ni musíš pořádně připravit. V dnešní době probíhají zásnuby často po vzájemné dohodě, takže pokud jste se i vy společně na svatbě domluvili, pak se nemusíš obávat nepříjemného odmítnutí. Zásnuby by ale nebyly to pravé bez zásnubního prstenu. A ten je dobré připravit jako překvapení, o kterém tvá přítelkyně vědět nebude. A pokud potřebuješ poradit, jaký zásnubní prsten vybrat, pak pro tebe máme pár tipů.

Jaký by měl být zásnubní prsten?

Zásnubní prsten je symbol partnerovi lásky. Dívej se po zásnubních prstenech s kamenem, nikoli třeba po snubních. Snubní prsteny i klasické prsteny mají totiž zcela jiný vzhled. Měl by ses tedy zajímat zejména o zásnubní prsteny.

Zásnubní prstýnek by měl mít jeden velký bílý kámen. Může být i více zdobený, avšak jeden by měl být vždy dominantní. Do zásnubních prstenů je obvykle zasazen briliant, diamant, zirkon, Swarovski krystal, drahokam anebo polodrahokam. Nejkrásnější zásnubní prsten je jednoznačně s briliantem nebo diamantem, ale ten bude také patřit k těm nejdražším. Co se týče materiálu, rozhodně bys měl investovat do zlata. K dispozici máš rovněž případně stříbro, chirurgickou ocel nebo třeba platinu, ale zlato je zlato. Takže vybírej podle vkusu partnerky, ale i podle možností tvé peněženky.

Nezapomeň si však předem zjistit správnou velikost. Pokud to nevíš, tak použij provázek a změř jím obvod prstu. Obvod prstu v mm se rovná velikosti prstenu. Prsteny mohou mít i různou tloušťku. Pohodlněji se nosí ty tenčí. Zásnubní prstýnek se doporučuje vybrat takový, který je o tloušťce 1,6–1,9 mm.

Jaké jsou trendy v zásnubních prstenech?

Jako cokoli jiného i v případě zásnubních prstenů můžeme pozorovat různé trendy. Zeptali jsme se majitele největšího on-line zlatnictví na Slovensku, který nám prozradil, o jaké zásnubní prsteny je v současné době největší zájem. „Nejžádanější jsou zásnubní prsteny z bílého zlata. Velkým hitem je i kombinace klasického a bílého zlata. Mnohem častěji dnes spatří ženy v krabičkách místo diamantových zlatých prstenů moderní prsteny s geometrickými liniemi, které jsou zpravidla doplněné drobnými drahými kameny. Oblíbené jsou i prsteny se Swarovski křišťály.“

Níže ti přinášíme inspiraci v podobě několika trendových zásnubních prstenů.

z bílého zlata

z klasického zlata

barevné kombinace – zlato a bílé zlato

netradiční provedení

Zdroj fotografií: izlato.sk