Dodejte vaší ložnici na útulné atmosféře – Poradíme, jak na to!

V ložnici tráví člověk až třetinu života. Spánek pomáhá načerpat novou energii, odpočinout si a zrelaxovat mysl. Aby bylo možné dopřát tělu i mysli to pravé odpočinutí, je třeba připravit ideální podmínky. V ložnici byste se měli cítit bezpečně a dobře po všech směrech. Chcete se ve své ložnici cítit příjemně a pohodlně zároveň? Dáme vám několik tipů, jak na pohodové atmosféře ložnice zapracovat!

Co dělá příjemnou atmosféru ložnice?

Osvětlení

Světelným podmínkám je třeba věnovat pozornost ve všech místnostech domácnosti. I když se zdá, že ložnice nemusí být nějak extra světlou místností, opak je pravdou. Večer byste měli dbát na to, aby v ložnici svítilo romantické a útulné světlo z lampiček, svítících nálepek nebo třeba led pásků. Ráno je pak tím nejideálnějším světlo přirozené. Nic totiž nezpříjemní probuzení více než ranní sluníčko.

Ložní prádlo

Na celkové atmosféře ložnice se podepisuje také výběr ložního prádla. Postel je totiž dominantou celé místnosti, je třeba volit takové povlečení, které je nejen příjemné na dotek, ale také na pohled. Pokud nevíte, jaké lůžkoviny zvolit, pak doporučujeme krepové nebo flanelové povlečení v akci.

d36ab74303cd84bb514105cf0d3cd4eb

Kromě povlečení polštáře a peřiny, je třeba koupit i správné prostěradlo. To by mělo být ideálně z bavlny, jenž je přizpůsobivá, měkká a vysoce komfortní. Přesně takové je prostěradlo Jersey, které patří mezi to nejlepší na trhu, vyznačuje se stálobarevností a vysokou kvalitou.

Další textilie a doplňky

Kromě kvalitního povlečení a prostěradlo, je možné ložnici zútulnit také přehozem na postel nebo polštářky ve stejné barvě. Nic nezkazíte ani stylovými doplňky na komodě nebo nočním stolku.

Cítíte se ve své ložnici dobře? Je vás spánek hluboký? Zkuste obměnu v podobě našich tipů a uvidíte, že se ve své ložnici začnete cítit lépe!

Při nákupu se zaměřujte na to, že všechny textilie by spolu měly ladit, a to buďto barevně nebo materiálem. S polštářky to nepřehánějte, abyste neskončili s výsledkem vzhledu podobnému sultánovi ložnice.