Jak vybrat ideální rodinné auto? Poradíme ti…

Vybrat auto pro rodinu není jen tak. Nabídka je široká a zorientovat se v ní není jednoduché. Proto přicházíme s tipy, které ti pomohou výběr usnadnit.

Jaká kritéria při výběru rodinného vozu zohledňovat?

Dříve, než se rozhodneš pro koupi rodinného auta, měl bys dobře zvážit následující kritéria. Opravdu potřebujete velký vůz s možností přikoupení třetí řady sedadel? Nebo vám postačí auto kompaktnějších rozměrů? Menší vozy ve výsledku potěší i náročnější uživatele, avšak nejsou na každodenní výletování s velkou rodinou a hromadou věcí.

Bezpečnost především!

Zvláště u rodinného automobilu platí heslo bezpečnost především. Základní jednoduchá rovnice zní – “čím větší vůz, tím větší bezpečí”. V současnosti také platí, že čím novější vůz, tím větší kritéria jsou na jeho bezpečnost kladena. Při výběru vozu nezapomeň na výbavu – ABS, alespoň 4 airbagy jsou dnes již nutností.

ČTĚTE TAKÉ: Nejoblíbenější barvou aut je bílá!

Rozměry a praktičnost vozu

Pro rodinu je důležitý především rozměr a komfort auta. Přičemž praktičnost je velmi individuální veličina a každý z nás si klade jiné požadavky. Z hlediska praktičnosti se však jako rodinné vozy nedoporučují městské minivozy, které se při delších cestách stávají poměrně nepohodlnými. Další výběr je už potom opravdu na vás.

Rodinné auto jak se patří? Přeci Fiat!

Požadavky správného rodinného auta přesně splňuje Fiat Freemont, který je postaven na základě typického amerického crossoveru Dodge Journey. Freemont má skvělou robustní konstrukci, ale také sympatický design a možnost náhonu 4×4. Přepravit v něm 7 osob není žádný problém. Překvapen budeš také s poměrem bohatá výbava vs. cena. Pořídit si toto vymazlené rodinné auto můžeš již od necelých 600 000 Kč.

Fiat Freemont

Fiat má v zásobě ještě jedno auto zrozené přímo pro rodinu. O kterém autě, že je řeč? No přeci o Doblò Panorama. A čím, že je tak uchvátné? No přeci svou funkčností a všestranností. Potěšit tě může také neotřelý design a zvláště pohodlný interiér. S tímto mazlíčkem vyjedete na rodinné výlety, do města, ale užijete ho také ke svému podnikání. Zkrátka všestranný pomocník! A cena je také skvělá – 289 900 Kč.

Doblò Panorama

Při vytvoření článku jsme spolupracovali s autosalonem Motortec v Brně.

Zdroj fotografií: motortec.cz