Po nových Fábiích je stále větší poptávka

Mladoboleslavská automobilka Škoda určitě počítala se zvýšeným zájmem o nové modely Škoda Fabia, už jen proto, že obě verze držela do poslední chvíle v tajnosti. Ovšem předpoklady a následná realita bývají v mnoha případech diametrálně odlišné. Naštěstí pro značku Škoda to není případ nové Fabie, která si získává stále větší popularitu, a to jak v případě klasické verze, tak verze kombi, která je opravdu žhavou novinkou.

Sázka na ostré rysy se vyplatila

Samotná automobilka si ještě před uvedením na trh nemohla být jistá, jak široká veřejnost vlastně nové Fabie přijme. Vozy Škoda a zejména ty se značkou Fabie byly typické spíše svými zaoblenými rysy, i když postupem času se stále přidávaly ostřejší linie, tak zaoblenost stále vedla. Nová Fabie ale sází na přímé a ostré linie, což je zásadní změna. A veřejnost tuto změnu dokonce přivítala s velkým nadšením.

relaxmen.cz_auto_poly_01

Více prostoru, více možností

Přesně s tímto heslem propaguje Škoda svůj nový model Fabie Combi. Oficiálně je nová Škoda Fabia Combi zařazena do kategorie malých rodinných vozů. Se svým objemem zavazadlového prostoru o hodnotě 525 litrů ale v této kategorii zcela vyniká nad konkurencí. Jen v porovnání, předešlý model Fabie Combi měl kapacitu zavazadlového prostoru o celých 25 litrů méně. Navíc konstruktéři i posílili bezpečnost vozu a zaměřili se také na praktičnost interiéru s mnoha odkládacími prostory. Detailní informace o přednostech nové verze Fabie Combi najdete v tomto článku.

relaxmen.cz_auto_poly_02

A jak je to s cenou?

I cena je velmi přívětivá, což je fakt, který se u vozů značky Škoda dlouhodobě nemění. A jak vypadá nová Fabie ceník? U Fabií v provedení hatchback začíná cena za nový automobil na 234 900Kč. Automobil je v základní výbavě poháněn litrovým motorem a s výkonem 44kW. A rozdíl mezi verzemi Combi a hatchback? U nižších objemů motoru je rozdíl okolo 25 000Kč. U výkonných motorů je ale Combi dražší, třeba jen o 10 000Kč.