Vadí ti brýle či kontaktní čočky při sportu?

Nosíš dioptrické brýle a kontaktní čočky ti nedělají zrovna nejlépe? Řešením se může stát operace očí. Díky medicíně, která sebou přináší neustále nové pokroky v léčení onemocnění zraku, je možné zbavit pacienty nošení kontaktních čoček a dioptrických brýlí laserovou operací očí.

Laserovou operací očí je možné vyléčit oční vady, jako jsou krátkozrakost nebo dalekozrakost. Rovněž astigmatismus lze zmírnit tímto druhem operace. Výhoda laserových operací očí spočívá zejména v minimálním používání mechanických nástrojů. Lasery, které se při této operaci používají, umožňují bezpečnost a šetrnost při provádění operace. Bolesti je zabráněno především díky znecitlivění oka anestetickými kapkami. Provedení zákroku je velmi rychlé, takže se nemusíš bát, že bys ztrácel zbytečně čas hospitací na některé z očních klinik. Ještě tentýž den obvykle může pacient odejít domů.

Oční oddělení kliniky Jána Leštáka má bohaté zkušenosti s prováděním laserových operací při léčbě presbyopie a katarakty. Oční lékaři této kliniky provádějí operací pomocí nejmodernějšího laseru. Postup při laserové operaci katarakty je následující: „Lékaři nejprve ošetří zakalenou čočkou laserem, rozmělněnou čočku odsají laserem a na konec ji nahradí čočkou umělou. Laserové operace očí sebou přináší zejména větší bezpečnost a šetrnost. Většina laserových operací se objede díky tomu bez větších komplikací“, sdělil nám lékař z kliniky Jána Leštáka.

Dříve než se pro léčbu laserem rozhodneš, měl bys vědět, že ani operace šedého zákalu, ani léčba presbyopie nejsou hrazeny pojišťovnou. Bližší informace o jednotlivých zákrocích nalezneš pod touto webovou adresou: http://www.eyecentrum.cz/.